Sözüm Ona Büyük Haber Siteleri

Diğer Forum Kategorilerine Uymayan Konular
Sohbet & Geyik Hepsi Burada...
Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
tanie żoliborz tarchomin wyprzedaż design centrum al jerozolimskie 200 aleje aleja krakowska bokserska burakowska daniłowskiego dębowe
WoTName:

Sözüm Ona Büyük Haber Siteleri

Mesaj gönderen l3oomerangg » 26 Haz 2020 21:34

Birçoğumuz internette arada sırada haber sitelerine göz atıyoruzdur. Amacımız dedikodu dinlemek değil, haber almak ama maalesef son birkaç senedir onunda cılkını çıkardılar. 50 tane sallamasyon haber yapıp bir tanesi doğru çıkınca ilk haber olarak biz şu tarihte duyurmuştuk diye yaygara koparan bu haber sitelerinden bir tanesi de SporX !

Yalan yanlış haber yapıp, daha sonra haber yalanlanınca veya doğru olmadığı ortaya çıkınca sessiz sedasız, sanki haberi kendi yayınlamamış gibi davranan, özür bile dilemeyen site editörleri !

Resim

Eğer yanlış hatırlamıyorsam, haberi NTV ye dayandırmışlardı. İlk haberi hemen sildikleri için göremiyorum tekrar tabi. Ama işin garip tarafı şu. Haber kaynağın ne olursa olsun, neden yalan bir haberi paylaştığın için özür dilemiyorsun ? Asıl trajikomik olansa habere konu futbolcunun Türk statüsünde olup olmadığını bilmeyen, futbolcunun nasıl olupta FIFA'ya şikayet edebileceğini sorgulamayan kişilerin bu sitelerde editörlük yapıyor olması garip değil mi ?

İnsanlar hata yapabilir, elbet doğru olduğunu düşündüğünüz bir haber yanlışta çıkabilir ama önemli olan haberin yanlış olduğu ortaya çıktığında bunu kullanıcılarınıza adam gibi duyurmak değil mi ? Habere konu olan taraflardan özür dilemek değil mi önemli olan ?

Diyebilirsiniz ki, kullanma kardeşim o zaman bu siteleri. İyi de bizlerinde habere ihtiyacı var ve mecburen kullanıyoruz bu siteleri. Bu sadece önüme gelen bir olaydı. Her hafta görüyorum neredeyse bu tarz yalan çıkan haberleri. En sonunda bunları yazıp içime dökme gereği duydum. Burada olay sadece SporX sitesi değil. Bir çok buna benzer bizim büyük dediğimiz haber siteleri var aynı şekilde yayın yapan...
Image

Forumu kurdum. Alt yapı işi bende. Siz istersiniz ben yapmaya çalışırım.

Eee üst yapısı da size kalmış. İster takılın, doldurun. İsterseniz hep hazır bekleyin.

Belki bir gün onu da bulamazsınız...