Eccik pirformansımızı arttıralım

Oyunla ilgili sorunlar ve çözümleri
SupremeMaster
Özel Üye
tanie żoliborz tarchomin wyprzedaż design centrum al jerozolimskie 200 aleje aleja krakowska bokserska burakowska daniłowskiego dębowe
WoTName: SupremeMaster
BEĞENİLEN 4 MESAJ
İletişim:

Eccik pirformansımızı arttıralım

Mesaj gönderen SupremeMaster » 10 Eyl 2020 03:45

Bildiğiniz gibi sanal bellek kullanımı bu forumda konu açmak kadar boş bir iştir ve asıl hızlı olan fiziksel belleğin kullanımını azaltacağından oyunda performansınızı düşürür. Bu yüzden wotun sanal bellek kullanımını %appdata% yazıp roaming ardından wargaming net ardından worldoftanks klasörüen giirp preferences adlı xml dosyasını bir not defteriyle düzenleyerek ctrl+f yapıyor ve virtual kelimesini yazarak aratıyoruz. Önümüze lotonumarası gibi saçma sapan bilgisayarın sahip olmadığı kadar sanal belleği yazan bir sayı gelecek. Bunu değiştirip 0 yazıp kaydedip kapatıp oyuna giriyoruz ve fpsniz genel olarak arttı mı veya artmadı mı kontrol edeyoruz. Bu işlem bellek kullanımı ve sisteminizdeki belleğe göre değişik sonuçlar verebilir. Örneğin zaten 1gb ram ile oynayan elemanın sanal belleğe ihtiyacı olduğundan ona yardım etmeyebilir fakat 16gb vs belleği olup da oyunun kendi başına sanal bellek kullanımının önüne geçilerek fps düşüşlerinin biraz da olsa önüne geçilebilir. Yapan olursa etkisini aşağı yazsın ki etkili mi anlayalım.

SupremeMaster
Özel Üye
BEĞENİLEN 4 MESAJ
İletişim:

Mesaj gönderen SupremeMaster » 10 Eyl 2020 18:30

Deneyip yazsanıza 40 yıldır konu açıyoruz bakan yok

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
WoTName:
BEĞENİLEN 3 MESAJ

Mesaj gönderen l3oomerangg » 10 Eyl 2020 20:40

SupremeMaster yazdı:
10 Eyl 2020 18:30
Deneyip yazsanıza 40 yıldır konu açıyoruz bakan yok

Bakanlar toplantıda.

Bu arada ben okudum, içerik güzel. Ama kendi adıma ihtiyacım olan bir durum olmadığı için test etmedim. Başlığı da biraz oturaklı koyaydın belki daha çok ilgi çekerdi :)

Ayrıca paylaşım için teşekkür ederim.

SupremeMaster
Özel Üye
BEĞENİLEN 4 MESAJ
İletişim:

Mesaj gönderen SupremeMaster » 11 Eyl 2020 00:24

teşekkür felan istemez test etmediysen yorum da yapma moruk ben adamlardan fidbek bekliyorum