[1.7.1 TEST] Harita Değişiklikleri • HIMMELSDORF

Haritalarla ilgili her türden konular
Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
tanie żoliborz tarchomin wyprzedaż design centrum al jerozolimskie 200 aleje aleja krakowska bokserska burakowska daniłowskiego dębowe
WoTName:
BEĞENİLEN 4 MESAJ

[1.7.1 TEST] Harita Değişiklikleri • HIMMELSDORF

Mesaj gönderen l3oomerangg » 18 Oca 2020 19:14

Image

1.7.1 Açık Test • Harita Değişiklikleri

1.7.1 güncellemesi ile yapılması planlanan harita değişikliklerini incelemeye başlıyoruz. Toplamda 8 tane haritanın "Karşılaşma Savaşı Kipi" ndeki takım başlangıç noktalarında veya bayrak bölgelerinde değişikliğe gidilmesi planlanıyor. Ayrıca 1 tane haritaya daha "Karşılaşma Savaşı Kipi" ekleniyor. Değişiklik yapılan ve yeni kip eklenen haritaların listesi şu şekilde;

• Bozkırlar
  • Ensk
  • Himmesldorf
  • Lakeville
  • Madenler
  • Prokhorovka
  • Ruinberg
  • Siegfried Hattı
  • Uçurum • Karşılaşma Kipi Eklendi

Şimdi HIMMELSDORF haritası üzerinde yapılan değişiklileri inceleyelim...

Resim

Karışım görüntüsü değişiklikleri daha net görebilmeniz için oluşturulmuştur.
Soluk görünen kısımlar, eski başlangıç ve bayrak bölgelerini; parlak görünen kısımlar ise düzenlenmiş yeni hallerini ifade eder !

ÖNDEĞERLENDİRME
Evet yukarıdaki resimlere baktığımız zaman HIMMELSDORF haritasında takım başlangıç noktalarının sol tarafa doğru kaydığını görebiliyoruz. Ayrıca bu haritanın dengeleme çalışmaları içerisinde mini harita üzerinde gözükmeyen bir değişiklik daha var. Bayrak bölgesinin içinde yer alan ufak kulübenin yanına bir kum tepesi korunak olarak eklenmiş. Özellikle tareti sağlam tankların bayrağı ele geçirmek için sadece taret göstererek kendini koruması sağlanmış. Aşağıdaki ekran görüntüsünden inceleyebilirsiniz.

Image
Bu görüntü wotexpress.info sitesinden alınmıştır !

700m²'lik bu haritamızda takım başlangıç noktaları ufak gibi görünsede, aslında büyük bir değişim göstermiş gibi görünüyor. Zira özellikle güney kanat iki farklı yoldan yukarı çıkıyordu ve takımlar biraz dağınık ama yukarıya çıkmak için daha geniş ve seçenekli bir hali vardı. Yeni halini henüz oynamamış olsak da, şöyle bir baktığımız zaman ağır tankların tepeye çıkması artık daha güç ve zaman alıcı bir süreç. Eski başlangıç noktalarında bazı ağır tanklar tepeye çıkmayı tercih edebiliyorlardı ama bu yeni başlangıç noktalarında özellikle ağır tankların tepeye çıkmayı tercih edeceklerini sanmıyorum. Tabii bu da "Ölüm Yolu" diye tabir ettiğimiz bölgede yığılmalara da yol açabilir.

Bu her ne kadar bir karşılaşma savaşı kipi olsa da, bu haritada pek çok kimse bayrak bölgesininin etrafının açık ve korunaksız olması dolayısı ile önceliğini bayrak işgali olarak belirlemiyordu. Fakat bayrak bölgesine eklenen korunak sayesinde bu artık değişebilir. Hatta bayrak diğer uçta olsa da, tepeye çıkanların sayısı azımsanmayacak kadar fazlaydı. Ben bu halinin daha efektif olabileceğini düşünüyorum açıkçası. Her ne kadar haritanın 700m²'lik ufak bir harita olsa da, bir şehir haritası olması dolayısı ile üst seviye maçlarda sırıtmıyor. Ayrıca her türlü oynanışa uygun bölgeleri var. İster sağlam bir gövde zırhınız olsun, ister çok sağlam bir taretiniz veya çok güçlü bir topunuz. Bu haritada KMT ler hariç herkese ekmek çıkar. Ayrıca teneke zırha sahip tank avcılarınında dikkatli oynamasında fayda var. Özellikle üst seviye maçlarda her an tek yiyebilirsiniz.

Lütfen bunun bir öndeğerlendirme yazısı olduğunu, minimap görüntüleri üzerinden kişisel olarak değerlendirildiğini ve bu dengelemelerin gerçek etkilerinin, değişikliklerin normal sunucuya gelmesinden sonra ortaya çıkacağını unutmayınız.

Sizlerde lütfen bu değişiklikler hakkındaki düşüncelerinizi paylaşınız...

Forumu kurdum. Alt yapı işi bende. Siz istersiniz ben yapmaya çalışırım.

Eee üst yapısı da size kalmış. İster takılın, doldurun. İsterseniz hep hazır bekleyin.

Belki bir gün onu da bulamazsınız...

innocenT_deviL
Özel Üye
WoTName:
BEĞENİLEN 0

Mesaj gönderen innocenT_deviL » 21 Oca 2020 20:38

Herhalde en olumlu değişikliklerden birisi diyebiliriz harita değişiklikleri arasında.

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
WoTName:
BEĞENİLEN 4 MESAJ

Mesaj gönderen l3oomerangg » 22 Oca 2020 15:11

Valla görücez olumlu mu, olumsuz mu olacak ama ben hala burada kuzey kanadının dezavantajlı olduğunu düşünüyorum tepeyi ele geçirme konusunda...

Forumu kurdum. Alt yapı işi bende. Siz istersiniz ben yapmaya çalışırım.

Eee üst yapısı da size kalmış. İster takılın, doldurun. İsterseniz hep hazır bekleyin.

Belki bir gün onu da bulamazsınız...