Zevk Alarak Oynadığınız Tanklar ?

Tüm tanklarla ilgili bilgiler, incelemeler, istatistikler
Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
tanie żoliborz tarchomin wyprzedaż design centrum al jerozolimskie 200 aleje aleja krakowska bokserska burakowska daniłowskiego dębowe
WoTName:
BEĞENİLEN 148 MESAJ

Mesaj gönderen l3oomerangg » 13 May 2020 08:53

Değerlendirmelerin ve kısaltmalar hakkındaki bilgilendirmelerin için çok teşekkürler. Bu biilgileri yakında hazırlayacağım WoT Terimleri sözlüğünde kullanabilirim sanırım.

Forumu kurdum. Alt yapı işi bende. Siz istersiniz ben yapmaya çalışırım.

Eee üst yapısı da size kalmış. İster takılın, doldurun. İsterseniz hep hazır bekleyin.

Belki bir gün onu da bulamazsınız...

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
WoTName:
BEĞENİLEN 148 MESAJ

Mesaj gönderen l3oomerangg » 16 May 2020 04:39

:USSR: :S8: :HT: IS-2-II için notlar...

Stok topunun yükleniş süresi ve atışlar arası bekleme süresi çok güzel. Standart mermisinin 212 delişi güzel gözükse de, hasar ortalaması 180 CP/ATIŞ.

Mürettebatta Silah Arkadaşlığı ve donanım olarak Havalandırma + Top Yöneltme + Top Sürgüsü kullanıldığı durumda 5,5 saniyede bir atış yapabiliyorsunuz ve atışlar arası bekleme süresi 2,5sn. Fakat ne hikmetse kağıt üstündeki bu değerler oyunda verimli olmuyor.

Stok topunu 2. taret ile kullanırsanız, tek mermi yükleme süresi 5,04 saniyeye kadar düşüyor.

Eğer önce topu açarsanız ve stok taretle 2. topu kullanırsanız; tek mermi için 8,71 saniyelik bir yükleme süresi ve atışlar arası 4 saniyelik bir bekleme süresi söz konusu. Standart mermi delişi 221mm değere ve hasar ortalaması 300 CP/ATIŞ gibi güzel rakamlara çıkıyor.

2. tareti taktığınız zaman, taret zırhınızın, taret dönüş hızının ve görüş mesafesinin artmasının yanında, tek mermi atış süreleri de 7,8 saniyeye kadar düşüyor. Ayrıca aracın can puanında da +50 CP'lik bir artış söz konusu oluyor.

Bu tarz salvo atışa sahip çift namlulu tankları oynarken, ayarlardan salvo atışı ile ilgili tuş tanımını standart atış tuşu ile farklı bir tuş yapmakta fayda var. Örneğin normal olarak farenizin sol tuşu ile atış yapıyorsanız ve salvo atışı da bu tuşa ayarlıysa (default olarak bu şekilde ayarlı); normal atışlarınız farenizin tuşunu bıraktıktan sonra gerçekleşiyor ki, inanın atışda en az yarım veya bir saniyelik gecikmeye sebep oluyor ve oldukça rahatsız ediyor.

Ayrıca atışlar arasında geçiş yaparken, ateş edecek topun değişmesinden kaynaklı kameranın kayması diğer rahatsız edici durumlardan bir tanesi... Kısacası biraz alışmak gerekiyor tanka...

Eee üst yapısı da size kalmış. İster takılın, doldurun. İsterseniz hep hazır bekleyin.

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
WoTName:
BEĞENİLEN 148 MESAJ

Mesaj gönderen l3oomerangg » 22 May 2020 02:19

LTTB • Genel anlamda aktif oyun tarzımdan dolayı hafif tankları oynamayı hiç sevmem. Fakat bu ayın Ağacın Tepesi T-100 LT hattı olunca VIII seviyesine kadar geldiğim bu hattı oynama gereği doğdu. %30 indirimle LTTB'yi aldım. Son zamanlarda stok tanklarla çok sıkıntı çektiğim için direkt olarak 50k'ya yakın serbest deneyim harcayarak tankı fulledim. Arkasından da Twitch Prime Paketi'ni aktif edip 3 günlük premium ve 20 tane x5 paketiyle bu tankı oynamaya başladım. Yaklaşık bir günlük süreçte sadece 39 maç yaparak 198k deneyim kasıp, bir üst seviyesini açtım.

Tanka gelecek olursak dediğim gibi en baştan fullediğim için stok haliyle ilgili yorum yapamayacağım. Bir hafif tankta en önemli özellik görüş mesafesi olduğundan; Komutanımda da "Keşif" becerisi olduğundan, Telsiz operatörü vazifesi gören Yükleyiciye'de %60 larda iken "Durumsal Farkındalık" yeteneği verip tankın görüş mesafesini 445mt. nin üstüne çekmiş oldum. Tankın standart mermisinin delişi kendi seviyesine göre çok düşük, 100mt'de 170mm deliciliği var sadece. Özel mühimmatla da 216mm e kadar çıkartmak mümkün. Yalnız yedekte açtım ve takımlar o kadar berbat geldi ki, resmen hafif tank oynamayı neden sevmediğimi yüzüme vurur gibiydi. Tüm düşmanı spotladığım halde, ateş etmekten aciz veya delemeyen, isabet ettiremeyen bir dünya tank doluydu ilk maçlarda.

Şunu söyleyebilirim ki, istatistik tutmadım ama genel anlamda dikkatimi çeken bu tankın çok fazla IX-X seviye maçlara düşmemesi (Bu tankta da sovyet torpili var, net) Çoğu maçı 15 lik düzende full VIII seviye olarak oynadım. Tankın mobilitesi oldukça iyi, kısa sürede 70km hızlara kadar çıkabiliyor. Neredeyse tekerleklilerle kapışacak düzeyde :) Beni fazla baymadan Tank Ası mı da alarak 39 maçta tamamladığım için oldukça zevkli geldi oynaması :) Bu bakımdan zevk aldığım tanklar listesine girecek...

Oynadığım Düzen : Havalandırma + Kamuflaj Ağı + Kaplı Optik
Mürettebat : BIA + Keşif + Altıncı His / %100 • Durumsal Farkındalık, Konforlu Yolculuk / Kısmi

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
WoTName:
BEĞENİLEN 148 MESAJ

Mesaj gönderen l3oomerangg » 11 Haz 2020 17:06

Tank_Baronu yazdı:
31 Mar 2020 03:39
Pz. 4 Ausf. H

Oynaması acayip zevkli. Çok can yakıyor :) Hele bir de 7 seviye maçta 8 kill aldım ya, karşı tarafın 4 oyuncusun bir dolu küfürlü mesaj almıştım 😝 1. favorim.

Su-100M1

Tavsiye üzerine açmaya uğraştığım ( kimdi hatırlamıyorum ama allah razı olsun -innocentdevil- di galiba :) ), garajıma gelince de bağımlısı olduğum tank. 2. favorim.

Çok eskiden sürekli Pz. IV H oynayan biri olarak, bu tank benim için acaip derecede zevkliydi. Fakat bu 1.9 güncellemesinde ki düşük seviyeli tankların dengelenmesinden sonra bu tankın bütün zevki gitmiş. Bu tankla özellikle kendi seviyesindeki tanklar dahil bir çok tanka tek atıyorduk her maçta. Şimdi artık neredeyse hiçbir tanka tek atılamıyor :) Ama sadece bu değil, sanki top yapısında falanda değişikliğe gidilmiş gibi. Detaylı incelemedim ama yan hesapla oynadım ve eski çılgın maçlarım yok artık :)

NoVs54
WoTName: NoVs54
BEĞENİLEN 0

Mesaj gönderen NoVs54 » 23 Haz 2020 20:55

E75 Fullendi çok güzel oynatan alet elit tank olması için işlevsiz 40K deneyim isteyen topu açmalımıyım ve şuanda e100 açabiliyorum 

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
WoTName:
BEĞENİLEN 148 MESAJ

Mesaj gönderen l3oomerangg » 25 Haz 2020 13:51

NoVs54 yazdı:
23 Haz 2020 20:55
E75 Fullendi çok güzel oynatan alet elit tank olması için işlevsiz 40K deneyim isteyen topu açmalımıyım ve şuanda e100 açabiliyorum 

Tankların Elit olması gibi bir takıntın varsa açacaksın. Yoksa kendin söylüyorsun zaten işlevsizse açmana gerek yok. Sonuçta bir tankın elit olmasının tankın oynanışına hiçbir avantajı yok.

NoVs54
WoTName: NoVs54
BEĞENİLEN 0

Mesaj gönderen NoVs54 » 25 Haz 2020 22:56

@l3oomerangg  Topu açıp elit yaptım mürettebat kasarım. Geceyi böyle kapattık  :P

Resim

“• OYUN İÇİ TANKLAR •” sayfasına dön