Çelik Avcısı Kipinde Hangi Tankları Tercih Ediyorsunuz ?

Çelik Avcısı Kipi ile İlgili Konular

Anket 21 Ara 2020 19:09 tarihine kadar sürecek

Valküre • Almanya
1
20%
Varyag • SSCB
0
Oy yok
Raven • ABD
1
20%
Arlequin • Fransa
2
40%
Harbinger Mk. IV • İngiltere
1
20%

Toplam oy: 5

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
tanie żoliborz tarchomin wyprzedaż design centrum al jerozolimskie 200 aleje aleja krakowska bokserska burakowska daniłowskiego dębowe
WoTName:
BEĞENİLEN 6 MESAJ

Mesaj gönderen l3oomerangg » 22 Eyl 2020 19:09

Yeni Çelik Avcısı kipi bana eskisinin tadını maalesef vermedi. Tank seçeneklerimiz arttı ve yeni bir harita eklendi. Tanklar ve sarf malzemeler değiştirildi. Bazı tanklar çok güçlü, bazıları çok zayıf görünse de, önemli olan hızlı ve doğru gelişimi gösterebilmekte. Bununla beraber herkesin farklı tanklardan zevk alması muhtemel. Mesela ben çok zayıf olduğunu düşünsemde Arlequin tankıyla oynamayı çok seviyorum. Özellikle oyunun başında aşırı güçsüz ve hızlı gözükse de maalesef kaçamıyor. Hemen her atışta mutlaka motor bozuluyor. Fakat eğer olurda tankınızı geliştirmeyi başarırsanız 10 mermilik makine tüfek topuyla çok zevkli olabiliyor. Gene de birinci olabilmek için çok ama çok zayıf. Bütün bunları bilmeme rağmen ve aşamaları tamamlamak çok basit olduğu için sadece zevkini almaya çalışıyorum bu kipin, o yüzden de ben sürekli Arlequin ile oynuyorum.

Peki siz bu kipte hangi tanklarla oynamayı seviyorsunuz ?

Anketimizi açtık. 5 seçenek arasından 3 tanesini seçebilir ve istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz...

Bir diğer sorumuz ise hangi tankta hangi gelişim sistemini tercih edersiniz ?

Bunu da mesajla cevaplayabilirsiniz...

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
WoTName:
BEĞENİLEN 6 MESAJ

Mesaj gönderen l3oomerangg » 25 Eyl 2020 02:16

Son 2 gündür Raven oynamaya çalışıyorum ve oldukça memnunum açıkçası. En azından karşına çıkan ilk tankta kaçacak delik aramıyorsun ve mücadele edebiliyorsun. Kendi adıma aşağıdaki gelişim aşamalarını tercih ediyorum.

RAVEN İÇİN TERCİH ETTİĞİM DİZİLİM

Image

SEVİYE 2 • Tespit Menzili (2) : Tespit menzilinizin yüksek olmasının büyük avantajı olabiliyor. Daha hızlı, fakat sığ bir alanda tespit yapmaktansa, daha yavaş ama daha geniş alanda tespit yapmak bana göre daha önemli. Hızlı gelişim açısından etkilemenin yanı sıra, daha geniş alandaki düşmanları tespit edebiliyorsunuz.

SEVİYE 3 • Azami Hız (1) Bu tankın ilk başlarda ekstra motor gücüne ihtiyacı yok, bu nedenle Raven'da azami hızı artırmak daha hızlı bir gelişim için daha önemli kanımca.

SEVİYE 4 • Şarjör Yüklemeli (1) Açık konuşmak gerekirse, bu seçenekler arasında çok bir fark yok. Sonuç itibariyle dakika başına hasar konusunda hemen hemen aynılar. Fakat "Yükleme Hızı" seçeneğinin Alfa hasarı daha fazla. Ben genede oyun tarzıma göre şarjör yüklemeli sistemi daha çok tercih ediyorum.

SEVİYE 5 • Zırh (2) Genel anlamda tankın hareket kabiliyeti benim açımdan önemli olsa da bu tankta zırhı seçtiğinizde tank aşırı hantallaşmıyor. Bu bakımdan gövde zırhınızı daha iyi konuma getirmek özellikle sonlara kaldığınızda size daha çok fayda getirecektir. Hele ki şarjör sistemlerini tercih ettiğinizde yükleme esnasında gövde ve kule zırhınızın sağlam olması sizi bazı atışlardan koruyacaktır.

SEVİYE 6 • Zırh (2) Bu seçenek sadece kule zırhını kuvvetlendiriyor. Yani tankın gövdesine bir etkisi yok, fakat kule zırhı benim açımdan önemli. Zira özellikle oyunun sonlarına kaldığınızda iyi pozisyon alırsanız işinize yarayacaktır. Dezavantajı ise, diğer seçeneğe göre görüş mesafesinin düşük olması. Yalnız bu seçeneğin bir sonraki seçiminizi de etkileyeceğini unutmayın. Eğer 1 i seçerseniz, bir sonraki seçimde 1 ve 2 seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Eğer 2 yi seçerseniz, bir sonraki seçimde 2 ve 3 seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

SEVİYE 7 • Şarjör Yüklemeli (2) Bu seviyedeki 3 seçeneğinde "Dakika Başına Hasarı" ve "Deliş Gücü" parametreleri aynı. Bu tamamen sizin oynayış tarzınıza bağlı. Ben şarjörlü sistemleri seviyorum ve tercih ediyorum. Tabii her durumda işe yaramasa da, özellikle düşmanla karşı karşıya kapışırken korunabileceğiniz noktalar var ise avantajı ön plana çıkıyor. Tabii hareket kabiliyetinizde iyiyse, hantal bir düşmana karşı daha etkili olabilirsiniz...