Replay'lar nasıl mp4 e çevirilir?

Oynanış, Oyun Mekanikleri ve Diğer Tüm World of Tanks İçeriği İle İlgili Merak Ettiklerinizi, Öğrenmek İstediklerinizi Bu Bölümde Sorabilirsiniz.
Ragnar_Odin
tanie żoliborz tarchomin wyprzedaż design centrum al jerozolimskie 200 aleje aleja krakowska bokserska burakowska daniłowskiego dębowe
WoTName:
BEĞENİLEN 2 MESAJ

Replay'lar nasıl mp4 e çevirilir?

Mesaj gönderen Ragnar_Odin » 14 Eyl 2021 16:53

Replay'lar nasıl mp4 e çevirilir veya video formatına?

Kullanıcı avatarı
Immortal_Gladiator
WoTName: Immortal_Gladiator
BEĞENİLEN 17 MESAJ

Mesaj gönderen Immortal_Gladiator » 14 Eyl 2021 19:18

Bunun için en temiz yol şu diyebilirim tabi ki kendin ücretli - ücretsiz programlar kullanaraktan da ekran kaydı alabilirsin ama işi birazdan anlatacağım yöntemde uzmanlarına bırakman daha doğru olur.

İlk önce http://wotreplays.eu sitesine replay dosyanı yükle, güzel bir başlık yaz.

Daha sonra replay linkini kopyala ve https://wottv.ga sitesinde sağ taraftaki yere yapıştır, oyundaki kullanıcı adını da eklemeyi unutma. 

Bu en son gönderdiğin yerdeki site senin replay dosyanı indirip oyunun kaydını güzelce kaydedip Youtube'da şu WOT TV kanalına yüklüyorlar, oradan istersen en yüksek kaliteden indirebilirsin. Kanalda Replay'in sonsuza kadar kalacak, replay'i wotreplays sitesine yüklerken güzel bir başlık atmayı unutma çünkü youtube'da paylaşılırken senin attığın başlığın aynısı olarak paylaşılacak. 1-2 gün içerisinde replay kanala yüklenmiş olur. 

Bu adamlar bunu neden yapıyor dersen kanal için içerik çıkmış oluyor. 

Bu Mesajı Beğenenler • 2 Kişi
l3oomerangg (14 Eyl 2021 19:40) • Sharp1903 (15 Eyl 2021 06:27)
Resim

Ragnar_Odin
WoTName:
BEĞENİLEN 2 MESAJ

Mesaj gönderen Ragnar_Odin » 14 Eyl 2021 20:26

Wotreplays.eu yu biliyorum. Başkasının youtube kanalına video atmam şahsen. 

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
WoTName:
BEĞENİLEN 158 MESAJ

Mesaj gönderen l3oomerangg » 14 Eyl 2021 22:58

https://wottv.ga/ seçeneğini sana saolsun immortal_Gladiator arkadaşımız iletmiş. Bu site yabancı değil bu arada bizim Türk arkadaşların yaptığı ve birçok kişiyi zahmetten kurtaran güzel bir site. Hatta resmi forumdan sen bile tanıyabilirsin @Sharp1903 arkadaşımızın sitesi.

Neyse konuya dönecek olursak;

Bir replay dosyasını video yapmak istiyorsan öncelikle donanımlarının sağlam olması gerekiyor.

• İyi bir grafik işlemci (ekran kartı)
  • İyi bir işlemci
  • NVMe M.2 SSD (Olmasa da olur)
  • Ve eğer youtube'a yüklemeler yapacaksan iyi bir upload bağlantısı

İyi sonuçlar almak için grafik kartının ve işlemcinin iyi olması şart. Dönüştüreceğin dosyalar genelde büyük boyutlu dosyalar olacağı için bunlar üzerinde daha hızlı işlemler yapmak için SSD seçeneği önemli, fakat şart değil.

Öncelikle sana gereken bir Video Capture (Video Yakalama) ve Video İşleme/Convert yazılımları.

Eskiden bu replayları kaydetmek için kullanımı oldukça basit olan FRAPS kullanılırdı. Fakat FRAPS neredeyse sıkıştırmadan çok büyük dosyalar kaydettiği için bir de, videonun kalitesinden de biraz feragat ederek hem sıkıştırma, hem de convert işlemi yapacak başka programlara ihtiyaç duyulurdu. Daha sonra da videonun son hali Youtube'a aktarılırdı. Bu arada convert (dönüştürme) yapmadan aktarmakta mümkündü, çünkü Youtube zaten kendi içerisinde bir dönüştürme işlemine tabii tutuyordu. 10-15dk lık FRAPS videolarında elde edilen dosyalar 10GB'ları aştığından direkt upload etmek o zamanki bağlantılarda pek mümkün değildi.

Zaman değişti, artık birçok video yakalama ve işleme programı var bu konularda. Yani ekran kaydını alırken aynı anda makul seviyelerde video dosyalarına kaydedebiliyorsun. İkinci bir işleme gerek olmuyor. Geçenlerde VideoProc diye bir program denemiştim fena değildi ama benim APU lu yeni sistemim bu işler için yeterli olmadı maalesef, sonra vazgeçtim.

Video kaydederken doğru video ayarlarını bulmak önemli. Bunun içinde biraz deneme yanılma yöntemleriyle çalışma yapman gerekebilir. Mesela video kaydederken Frame (FPS) miktarı, videoda kullanacağın kodek ayarları vs... hem kaliteyi, hem dosya boyutunu etkileyecek. En kayıpsız ve net optimum değerlere ulaşıp, daha sonra youtube'a aktarman gerekir. Örnek vermem gerekirse FPS miktarını ne kadar yüksek tutarsan dosya boyutu da ona göre artacaktır. Fakat belli bir noktadan sonraki FPS artışını senin normal bir gözle farketmen pek mümkün olmayacaktır. Yani bunu gereğinden fazla yüksek tutmak daha büyük dosyalarla çalışmana sebep olacaktır. Düşük tutmakta görüntülerde takılmalar var gibi gözükmesine sebep olabilir ve izleyici için pek iyi olmaz.

Benden bu kadar. Bu işin uzmanı değilim. Eskiden video kaydediyordum 5-6 sene önce, sonra geçenlerde bir kanal açmak istedim ama dediğim gibi sistemimin APU lu bir sistem olmasından dolayı çok sıkıntı çektim ve vazgeçtim. Varsa daha uzman ve bilgili arkadaşlar benden daha iyi bilgi verebilirler. Kolay gelsin...

Ragnar_Odin
WoTName:
BEĞENİLEN 2 MESAJ

Mesaj gönderen Ragnar_Odin » 15 Eyl 2021 00:11

Teşekkürler yararlı bilgileriniz için. Şuanda zor replayı çevirttirmem bulut programla girdiğim için. Pc yenilediğim zaman replay'ları dönüştürücem video formatlarına. 1-2 video olmayacağı için öyle dedim. Foruma faydalı ve bana faydalı olur diye sordum. Çok teşekkürler olabiliyosada olamıyosada video çevirileri...

“• SORU & CEVAP •” sayfasına dön