Ne önerirsiniz?

Oynanış, Oyun Mekanikleri ve Diğer Tüm World of Tanks İçeriği İle İlgili Merak Ettiklerinizi, Öğrenmek İstediklerinizi Bu Bölümde Sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Anemsis
tanie żoliborz tarchomin wyprzedaż design centrum al jerozolimskie 200 aleje aleja krakowska bokserska burakowska daniłowskiego dębowe
WoTName: Anemsis
BEĞENİLEN 8 MESAJ

Ne önerirsiniz?

Mesaj gönderen Anemsis » 04 Ağu 2021 15:20

Öncelikle güzel bir forum , herşeyin istediğiniz gibi olması dileğimle.
Etkinlikten kullanabileceğim 9 jeton var. Kunze ve AE aldım,Char Futur 4, Object 777 II ve Tahvil arasında karar veremedim.Amacım 15k tahvil biriktirip X seviye bir tank almak. Garajımda yeterli tank çeşitliliği olmadığı için.Siz tecrübeli arkadaşlardan fikirlerinizi ve önerilerinizi rica ediyorum. Tahvil ile 
Seviye X Çin orta tankı 121B,
Seviye X Amerikan orta tankı M60,
Seviye X İngiliz ağır tankı FV215b
hangisi alırınır veya sizler ne tavsiye edersiniz?

Kursadt
WoTName: Kursadt
BEĞENİLEN 2 MESAJ

Mesaj gönderen Kursadt » 04 Ağu 2021 20:28

öncelikle soru aslında biraz zor yorumlasam bile kendime göre yapmış olurum o yüzden şöyle bir giriş yapıyım senin oyun tarzına bağlı bir durum eğer med tanklara daha hakim oynuyosan ve birazda oyun metasına hakimsen char futur 4 ü jeton tankı olarak öneririm gerek kamuflajı gerekse top kontrolu ve alfa hasarıyla çok şeker bir tank tabi 4 saniyelik jarjör geçişlerini saymazsak :D obj 777 II için ise troll zırhı olan ve alfasıyla da güzel denilebilcek bir tank tabi rus topu ve dpm dışında ağır metasına hakimsen oda alınabilir. jeton tanklarındaki önerim bu şekilde tahvil tanklarında fv215b den hiç bahsetmeden çünkü metada artık gerçekden yeri yok yeni meta da arkadan taretli tanklara bakarsak yüksek hayatta kalma kabiletleri ve top kalibreleri ile artık tercih edilmez hale getirdiler oyuzden onu direk atlamak istiyorum tahvilin boşa gitmesin m60 ve 121b için ise yukarda söylediğim orta tank metasında 2 ye ayrılır m60 tareti oynar ama orta mesafede daha etkilidir top kontrolude klasik amerikan medine oldukca yakındır 121b ise rus ve çin orta tanklarıyla aynıdır tercihini şöyle yapabilirsin taret ve klasik med oynanışı arasında hangisi sana daha yakınsa tercih edebilirsin ama ben olsam kısmına gelirsek ben char futur 4 ve 121b yi tercih ederdim. bu yazdıklarımı tamamen kendime göre yorumladım olabildiğincede bilgimi aktarmaya çalıştım umarım yardımcı olur iyi forumlar. :)
Bu Mesajı Beğenenler • 2 Kişi
l3oomerangg (04 Ağu 2021 20:43) • Anemsis (04 Ağu 2021 22:01)

Kullanıcı avatarı
Anemsis
BEĞENİLEN 8 MESAJ

Mesaj gönderen Anemsis » 04 Ağu 2021 22:02

Değerli bilgilerin için çok teşekkür ederim, her birini dikkate alıp öyle karar vereceğim.
Bu Mesajı Beğenenler • 1 Kişi
Kursadt (05 Ağu 2021 12:00)

Kullanıcı avatarı
Immortal_Gladiator
WoTName: Immortal_Gladiator
BEĞENİLEN 17 MESAJ

Mesaj gönderen Immortal_Gladiator » 05 Ağu 2021 22:51

Jeton ile tahvil alma çünkü Char Futur halen almamışsın öncelikle onu al garajına at, tahvili zaten her türlü kasarsın görevler, battle pass, car curt derken haftada 1000 tahvil kolay kazanılır jetonlar ona göre daha değerli ha bu arada obj 777 salla derim çünkü 1vs1 de diğer tanklar içinden geçiyor onun.

Gelelim tahvil tanklarına M60 gözün kapalı al, buff gelmezden önce kraldı, buff geldi iyice kral oldu. Patton tareti ile aynı oldu hemen hemen yani M48'i geçti özellik olarak daha tehlikeli bir tank.

121b buff aldı ama yetmez çünkü tankın zemin dirençleri çok büyük ve halen top eğimi berbat bu yüzden çok dayak yiyor. Hız olarak aldığı buff'a bakma son derece hantal hızlanması çok kötü. Yükleme süresi bir halta yaramadı. Tankın asıl sorunu isabetinin kötü olmasıydı hareketli atış yapamıyorsun yani. Dağılımı falan halen kötü.

Fv215b ise dpm olarak iyi ancak acayip şekilde modül hasarı alan bir tank. Taret oynayayım dersin tareti saçma bir şekilde normal mermiyle delinir bak gold demiyorum normal mermiyle elek ederler. Önden hasar yersen hapı yuttun sık sık motor hasarı alır, driver ölür, mühimmat yer. 

Ben 121b aldım sattım çünkü diğer medlerle baş edemiyorsun, Fv keza kendi muadilleri ile kapışamıyor ancak maçına denk gelirse karşıyı sil süpür oynarsın o yüzden halen garajda duruyor. M60 zaten diyecek bir şey yok al gözün kapalı oyna zırhlı leopar.  

Sana tavsiyem Char Futuru ilk önce al sonra M60 çek veya şöylede yapabilirsin. Hangi tankın muadili varsa onu çek garaja ilk önce. M48 varsa M60 al, bat chat varsa Char Futur çek, ikisi de varsa Char Futur çek eğlenceli maçların olur. 
Bu Mesajı Beğenenler • 2 Kişi
l3oomerangg (06 Ağu 2021 02:41) • Anemsis (06 Ağu 2021 14:02)
Resim

Kullanıcı avatarı
Anemsis
BEĞENİLEN 8 MESAJ

Mesaj gönderen Anemsis » 06 Ağu 2021 14:03

Değerli bilgi ve görüşlerin için çok teşekkür ederim.
Immortal_Gladiator (06 Ağu 2021 18:02)

Kullanıcı avatarı
saRCop
WoTName: saRCop
BEĞENİLEN 1 MESAJ

Mesaj gönderen saRCop » 08 Eki 2021 15:54

Oyunda muadili olan tankları geriye bırak derim.
M60 elzem değil patton var,
Obj elzem değil 277 var,
Ya peki char?
Önce Charfutur al derim. Muadili, benzeri yok. Keyiflidir.

SKYMOON
WoTName: _SKYMOON_
BEĞENİLEN 2 MESAJ

Mesaj gönderen SKYMOON » 08 Eki 2021 20:40

M60 ın elzemi Leopard tır. Hafif zırhlı leo diyebiliriz. char ı ben beğenmedim 4 saniye çok uzun yükleme süresi olarak. Nişan almasıda bir o kadar kötü. Tvp gibi oynamak gerekiyor ve 1.5 saniyede boşalamıyorsunuz şarjörü... 2x tvp gibi oynamak diyelim :) 

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
WoTName:
BEĞENİLEN 164 MESAJ

Mesaj gönderen l3oomerangg » 08 Eki 2021 22:55

SKYMOON yazdı:
08 Eki 2021 20:40
M60 ın elzemi Leopard tır. Hafif zırhlı leo diyebiliriz. char ı ben beğenmedim 4 saniye çok uzun yükleme süresi olarak. Nişan almasıda bir o kadar kötü. Tvp gibi oynamak gerekiyor ve 1.5 saniyede boşalamıyorsunuz şarjörü... 2x tvp gibi oynamak diyelim :) 

İşte bu yüzden çok fazla tank tavsiyesi vermeyi sevmiyorum. Char Futur 4 bana göre IX seviyenin en iyi tanklarından bir tanesidir. Bu oyun tarzına göre değişir tabii ki. AE Phase I de ağır tank olarak çok iyi bir tanktır ama ben çok fazla oynamayı sevmem, çünkü ağır oyuncusu değilim. Ama Char Futur 4 ile oynamaktan her zaman zevk almışımdır.
SKYMOON (10 Eki 2021 11:09)

SKYMOON
WoTName: _SKYMOON_
BEĞENİLEN 2 MESAJ

Mesaj gönderen SKYMOON » 10 Eki 2021 11:16

Concept 1B yi aldıktan sonra Ae phase oynamıyor insan :) Tabi ki aynı kategoride tanklar değil sadece 9 seviye oldukları için karşılaştırdım. Char kötü bir tank değil yanlış anlaşılmasın yorumum. Gayet oynanabilir 5-6 k attığım maçlar oldu üst üste, ''Ahh bu tankı neden aldım'' demedim hiç. Olay savaş tarzınız. Oyunun amacı bütün tankları alabilmek ve bunun yanında farklı oynayış stilleri ile keyif alabilmeyi öğrenmek bence. Her şeyi denemek lazım.  

◄SixthSense

“• SORU & CEVAP •” sayfasına dön