Kritik Hasar İçin En Uygun Mermi Türü

Oynanış, Oyun Mekanikleri ve Diğer Tüm World of Tanks İçeriği İle İlgili Merak Ettiklerinizi, Öğrenmek İstediklerinizi Bu Bölümde Sorabilirsiniz.
Wersleim
tanie żoliborz tarchomin wyprzedaż design centrum al jerozolimskie 200 aleje aleja krakowska bokserska burakowska daniłowskiego dębowe
WoTName: TRWersleim
BEĞENİLEN 0

Kritik Hasar İçin En Uygun Mermi Türü

Mesaj gönderen Wersleim » 10 Kas 2020 23:51

Selamlar.
Oyunuma kalın zırhlı, yüksek seviye tanklar geldiği zaman; (AP mermiyle delemeyeceğim kadar kalın zırhlı :D) HE mermiyle kritik hasar atmaya çalışarak, bir nebze de olsa takım arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışıyorum. HE merminin patlama hasarıyla kritik hasar yiyebilir diye düşündüğüm için bu şekilde davranıyorum. Acaba doğrusunu mu yapıyorum yoksa yanlış mı düşünüyorum?

SupremeMaster
Özel Üye
WoTName: SupremeMaster
BEĞENİLEN 10 MESAJ
İletişim:

Mesaj gönderen SupremeMaster » 11 Kas 2020 10:26

hangi tanklara hangi durumlarda yaptığını biraz daha açarsan örneğin hangi seviyede ve senin oynadığın ve delemediğin  tanklar hangileri.
Bu Mesajı Beğenenler • 1 Kişi
Wersleim (12 Kas 2020 20:13)

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
WoTName:
BEĞENİLEN 16 MESAJ

Mesaj gönderen l3oomerangg » 11 Kas 2020 21:54

Sorunun cevabı ufak gibi gözükse de aslında çok teferrata girilmesi gereken bir soru.

Öncelikle yeni bir oyuncu olarak mermi mekanikleri ve zırh delme mekanizması üzerine biraz araştırma yapman gerek.

Ben sana WarGaming tarafından 2017 de hazırlanan bu videoyu atayım öncelikle.

Wersleim yazdı:
10 Kas 2020 23:51
Selamlar.
Oyunuma kalın zırhlı, yüksek seviye tanklar geldiği zaman; (AP mermiyle delemeyeceğim kadar kalın zırhlı :D) HE mermiyle kritik hasar atmaya çalışarak, bir nebze de olsa takım arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışıyorum. HE merminin patlama hasarıyla kritik hasar yiyebilir diye düşündüğüm için bu şekilde davranıyorum. Acaba doğrusunu mu yapıyorum yoksa yanlış mı düşünüyorum?

Soruna dönecek olursak;

Genelde HE mermiler özel durumlar haricinde çok fazla tercih edilen mermiler değildir. Zira yüksek hasar gösterseler dahi, o hasarı verebilmeleri için, deliş gerçekleştirmek zorundadırlar. Bu nedenle ancak bir tankın zırhı zayıf olan yan ve arka zırhlarına atarken kullanılırlar. Fakat üst seviyelerde yan ve arkadan bile HE mermilerle deliş gerçekleştirmek zordur. Tabii ki HE mermilerin kullanılacağı çok hafif zırha sahip (kağıttan dediğimiz) tanklarda vardır. HE mermiler tanklara genelde az sayıda ve bayrağı sıfırlamak gerektiğinde kullanılmak üzere tanka yüklenirler.

Bunun dışında HE mermilerin özellikle kullanıldığı tanklarda vardır. Bunlar genelde FV215b (183), Foch 155 gibi yüksek kalibreli tanklardır. Bu tanklarla atılan HE mermiler delemese bile rakibe yüksek ve kritik hasar atma potansiyeline sahiptirler.

Çok zırhlı bir tanka ön taraftan HE mermi atmak çok faydalı bir seçenek değil. Karşına senden daha güçlü ve bir aksiyon gerçekleştiremeyeceğin bir tank gelirse ve sana destek olacak tank yoksa, genelde pozisyon değiştirmek daha akıllıca olacaktır. Veya mevziye geri çekilip, spotunun sönmesini bekleyip, bu tankı arkadan sarmayı deneyebilirsin.

Wersleim (12 Kas 2020 20:13)

Wersleim
WoTName: TRWersleim
BEĞENİLEN 0

Mesaj gönderen Wersleim » 12 Kas 2020 20:13

Örnek olarak; AT15, Caernarvon, Vk 45,02 B... tankları için bu şekilde davranıyorum. En çok, tank avcısı olan AT serisinin karşısında zorlanıyorum. Mermim ön cephesinin hiç bir yerinden delemiyor ve ben de belki gider bi mürettebatını yaralar bi zararı dokunur en azından diye HE atmaya çaba sarfediyorum.

SupremeMaster
Özel Üye
WoTName: SupremeMaster
BEĞENİLEN 10 MESAJ
İletişim:

Mesaj gönderen SupremeMaster » 15 Kas 2020 05:30

Wersleim yazdı:
12 Kas 2020 20:13
Örnek olarak; AT15, Caernarvon, Vk 45,02 B... tankları için bu şekilde davranıyorum. En çok, tank avcısı olan AT serisinin karşısında zorlanıyorum. Mermim ön cephesinin hiç bir yerinden delemiyor ve ben de belki gider bi mürettebatını yaralar bi zararı dokunur en azından diye HE atmaya çaba sarfediyorum.

Düşüncen güzel ama yine de bu tanklara he atarak zaman kaybetmemelisin. Örneğin bu tankların karşısında ne ile oynadığını hala yazmamışsın. Ama genel olarak şöyle demeliyim ki bu adamların önünde onlar sana bakarken onlara patlayıcı atarken yapacağın takas büyük ihtimal onların seni delmesiyle sonuçlanacak. Bu yüzden yapman gereken şey en azından at serisinin kupolasının ortasına normal veya premium mermi ile ateş etmeye çalışman vk 45b nin ise alt plakasına aynı şekilde ateş etmeye çalışman. Eğer yok bunu yapamayacak durumdaysan yanlarında destekleri çoksa vesayre paletlerine patlayıcı atıp önlerinden kaçarak yanlarına geçmeye çalışabilirsin. Genellikle zaten eğer bumerang amcanın da dediği gibi bu patlayıcıyı attığın tanklar küçük kalibreli ise yüksek ihtimal boşa sana zaman harcatacak ve karşıdan bir gram ne hasar ne de modül hasarı almana sebep olacak. Caernarvon ise sadece gövdesini sakladığı zaman delinemeyen bir tank ki o zaman da kupolasına vurulabiliyor. genellikle alt plakasını ara eğer tank sana yaklaşırsa ise topunu en aşağı indirerek ön plakasına sık. Eğer bu tanklarla karşılaştığın tankları da söylersen veya bir iki replay atarsan daha spesifik tüyolar verebiliriz.
l3oomerangg (15 Kas 2020 14:11)