WTR Reytingi

Oynanış, Oyun Mekanikleri ve Diğer Tüm World of Tanks İçeriği İle İlgili Merak Ettiklerinizi, Öğrenmek İstediklerinizi Bu Bölümde Sorabilirsiniz.
Wersleim
tanie żoliborz tarchomin wyprzedaż design centrum al jerozolimskie 200 aleje aleja krakowska bokserska burakowska daniłowskiego dębowe
WoTName: TRWersleim
BEĞENİLEN 0

WTR Reytingi

Mesaj gönderen Wersleim » 09 Kas 2020 22:26

Selamlar. Daha dün IS tankımı yeni almışken, dünden beridir oyunlarımın %80inde, IX tankların bulunduğu maçlara atanıyorum. Bunun sebebi WTR reytingi mi? Karşıma acayip acayip tanklar geliyor  :lol:  Delmeyi geçtim, HE mermisiyle hasar bile atamıyorum. Kaptan kapağına hedef alsam bile hem HE mermilerinin yavaşlığı hem de dağılmayla birlikte isabet ettirmem bir hayli zor oluyor. Zaten neresine vurucam diye bakarken 300 hasarı tak diye yiyorum. Mükemmel bir oynayışım da yok daha yeniyim oyunda. 4974 WTR reytingim var. Bu durum hem zafer oranımı düşürüyor hem de benim oyundan zevk almamı engelliyor.

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
WoTName:
BEĞENİLEN 16 MESAJ

Mesaj gönderen l3oomerangg » 09 Kas 2020 22:41

Hayır, bu durumun WTR Ratinginle alakası yok.

Oyunun MatchMaking, kısaca MM dediğimiz bir Maç Eşleştirme sistemi var. Bu sisteme göre hemen her tank +2/-2 eşleştirme sistemiyle eşleşiyor. Yani oynadığın tankın seviyesinin 2 seviye üstünü veya 2 seviye altı ile karşılaşman mümkün. Maalesef bu sistem senelerdir eleştirildiği halde ufak tefek düzenlemelerden geçen, ama her defasında eleştirilmeye devam eden bir sistem. Özellikle senin gibi yeni başlayan oyuncular için sakıncalı olan bu sistem, aslında hemen her oyuncunun canını sıkıyor.

Burada aslında olay birazda tankla alakalı. Oyunda bir çok çeşit tank var ve bu tankların bazıları özellik olarak kendi seviyesinin altında iken, bazıları kendi seviyesinin üstünde. Doğal olarak kendi seviyesinde bile oynamakta zorlanılan bir tankla 2 seviye üstteki tankları görmek, oyuncuyu tamamen oyun dışı bırakıyor. Hele bir de yeni oyuncu olduğunu düşünürsek ve hangi durumda nasıl davranacağını bilmeyen oyunculara bu tarz maçlar arka arkaya geldiğinde, bu durum oldukça sıkıcı olabiliyor.

Teoride bu +2/-2 eşleştirme sistemi bütün oyuncuları gözeterek ortalama bir eşleştirme sunuyor. Yani arka arkaya 2 seviye üst görebildiğiniz gibi, arka arkaya 2 seviye alt savaşlarda görebilirsiniz. Ortalama 100 savaşta bir denge kurması gerekiyor. Fakat bu pratikte ne kadar işliyor o biraz tartışma konusu. Zira bu verilerin takip edildiği veya bizlere sunulduğu bir sistem yok.

Bir de bazı tankların, özellikle bazı premium tankların özel eşleştirmeye sahip olduğunu da belirtmek isterim. Bu tanklardan bazıları kendi seviyesinin üstünü görmez veya sadece 1 seviye üstünü görürler.

Alışıcaksın...
Bu Mesajı Beğenenler • 2 Kişi
Wersleim (09 Kas 2020 22:44) • SuperRTU (02 Ara 2020 09:07)

Wersleim
WoTName: TRWersleim
BEĞENİLEN 0

Mesaj gönderen Wersleim » 09 Kas 2020 22:45

Hayat premium tanklara güzel