NBA efsanesi Kobe Bryant ile 13 yaşındaki kızı helikopter kazasında yaşamını yitirdi.

Türkiye'den ve Dünyadan Spordaki Gelişmeler
Kullanıcı avatarı
Master Yoda
Site Admin
Site Admin
tanie żoliborz tarchomin wyprzedaż design centrum al jerozolimskie 200 aleje aleja krakowska bokserska burakowska daniłowskiego dębowe
WoTName:

NBA efsanesi Kobe Bryant ile 13 yaşındaki kızı helikopter kazasında yaşamını yitirdi.

Mesaj gönderen Master Yoda » 27 Oca 2020 01:37

NBA efsanesi Kobe Bryant ile 13 yaşındaki kızı helikopter kazasında yaşamını yitirdi

Resim

NBA’in efsane basketbolcusu Kobe Bryant yaşamını yitirdi.

Los Angeles County Sheriff Twitter hesabından yapılan açıklamada, 41 yaşındaki Bryant'ın Calabasas kentinde geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybettiği iddiası doğrulandı.

Bryant'ın hayatını kaybettiği helikopter kazasında 13 yaşındaki kızı Gianna da yaşamını yitirdi.

New York Times gazetesinin iki kaynağa dayandırdığı haberine göre, NBA yönetimi, takımlara Bryant ve kızı Gianna'nın hayatını kaybettiği teyidini gönderdi.

Associated Press haber ajansı ve CNN televizyonu gibi bazı medya kuruluşları da ismini açıklamadıkları kaynaklarına dayandırdıkları haberlerde ölenler arasında Bryant'ın kızı Gianna'nın da olduğu bilgisini paylaştı.

Kazada hayatını kaybeden diğer üç kişinin kimlikleri ve kazanın nedeni henüz açıklanmadı.

23 Ağustos 1978'de doğan Bryant liseden mezun olduktan sonra üniversiteye gitmemiş, doğrudan NBA'ye adımını atmıştı.

1996 NBA Seçmeleri'nde Charlotte Hornets tarafından 13. sıradan draft edilen Kobe, daha sonra Los Angeles Lakers'a takas edilmiş, NBA kariyeri boyunca bu takımın formasını giymişti.

20 sezon boyunca NBA'de basketbol oynayan Kobe Bryant, 2012 yılında 30 bin sayı barajını aşmayı başaran en genç oyuncu olmuştu.

NBA All-Star takımına 18 kez seçilen 'Black Mamba' lakaplı oyuncunun kariyerinde 5 NBA şampiyonluğu bulunuyordu.

2016'da jübile yapan Kobe Bryant, 2018'de Oscar ödülü kazanmıştı.

Bryant, 90'ıncı Akademi Ödülleri (Oscar) gecesinde, "Dear Basketball" (Sevgili Basketbol) adlı yapım ile "En İyi Kısa Animasyon" ödülüne layık görülmüştü.

Kaynak : NTV

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
WoTName:

Mesaj gönderen l3oomerangg » 27 Oca 2020 01:54

Kobe benim hayatımın bir dönemiydi. Düşünün ki bu adam LA'da 18 yaşında oynamaya başlamış ve basketbolu bırakmış bir oyuncu. Ve ben onun LA'de ilk oynadığı maçları TV den canlı izliyordum. O zamanlar bazen sırf bu maçlar için gece uyumaz. Gece 3 lerde 4 lerde Shaquil Oneal ve Kobe Bryant'ı izlemek için alarm bile kurardık :) O zamanlar aktif olarak basketbolda oynuyorduk tabi. Kısacası benim açımdan hayatımın bir parçasıydı ve hal böyle olunca gerçekten üzülüyor insan...
Image

Forumu kurdum. Alt yapı işi bende. Siz istersiniz ben yapmaya çalışırım.

Eee üst yapısı da size kalmış. İster takılın, doldurun. İsterseniz hep hazır bekleyin.

Belki bir gün onu da bulamazsınız...

innocenT_deviL
Özel Üye
WoTName:

Mesaj gönderen innocenT_deviL » 27 Oca 2020 02:15

41 yaş çok genç ya kim olursa olsun. Hayatımda uçağa binmedim ama helikoptere 2 kez bindim (tek gidiş-dönüş) o da bana yetti. Bu kadar güven vermeyen bir araç olamaz. İstatistiğini bilmiyorum tamamen tahmini konuşuyorum ama en çok kaza yapan araçlardan biri helikopterdir muhtemelen.

Ben ünlülerden Tarık Akan'a çok üzülmüştüm baya hüzünlendirmişti beni şimdide Kobe aynı şekilde.