Savaş Temalı Filmler

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
tanie żoliborz tarchomin wyprzedaż design centrum al jerozolimskie 200 aleje aleja krakowska bokserska burakowska daniłowskiego dębowe
WoTName:

Savaş Temalı Filmler

Mesaj gönderen l3oomerangg » 26 Mar 2020, 03:30

Aslında uzun süredir kafamda olan, fakat son zamanlarda film izlemeye pek vakit ayıramadığım için hep arkaplana attığım bu konuyu hayata geçirmenin vakti geldi. Genel olarak savaş ve bilim-kurgu filmlerini severim. Özellikle bazı eski savaş filmleri günümüzde bile hayranlık uyandıracak düzeyde. Bu konu altında bugüne kadar izlediklerimi sıralamak yerine, bundan sonra izleyeceklerimi hem yorumlamak, hemde sizin beğeninize sunmak istiyorum.

Ayrıca bütün bu filmler için bir indeks oluşturacağım. Sizlerde kendi izlediğiniz filmleri burada paylaşabilir, değerlendirebilir ve tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Fakat indeksi sadece kendi izlediğim filmlerle sınırlı tutmak istiyorum. Belki sizin paylaşımlarınıza göre de ayrı bir indeks oluşturabilirim. Konunun gelişimine göre hareket edeceğim kısacası.

Bu konuda özel üyeler içinde ayrı bir güzellik yapabiliriz sanırım. Ona da bakacağız.

İlk paylaşımı yarın yapacağım. Sizlerin katılımı da olursa konu daha da renklenecektir.

Image

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
WoTName:

Mesaj gönderen l3oomerangg » 26 Mar 2020, 04:37

Image

633 SQUADRON (1964)
633. FİLO

IMDB 6.4

Resim

1964 yapımı bir film olan 633 Squadron II. Dünya Savaşı sırasında bir İngiliz uçak filosunun, Nazilerin Norveç'te bulunan kritik öneme sahip bir yakıt üretim fabrikasını yoketmekle görevlendirilmesini konu alıyor.

Filmi açıkçası çok vasat buldum. Filmin çekildiği tarihler için elbette çok iyi efektler beklemiyorum, fakat konunun işlenişi çok basit kalmış. Bazı kısımlardaki oyunculuklar bizim eski Türk filmlerini anımsatsa da, Harry Andrews'un oyunculuğu dikkatimi çekti. Yani bu adamı alın o oyunculukla günümüz filmlerine koyun iş yapar. Ayrıca Maria Perschy'nin güzelliği de gözümden kaçmayan detaylardan :)

Film vakit geçirmek için izlenebilir, fakat çokta izlemeye değer bir film olduğunu düşünmüyorum. IMDB'de her ne kadar 6,4 puan almış gözükse de,
benim bu film için kişisel puanım 3,5

Image

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
WoTName:

Mesaj gönderen l3oomerangg » 29 Mar 2020, 18:03

1917 (2019)
1917

IMDB8.4(250.048)

Resim

Image

Son zamanlarda izlediğim en güzel savaş filmlerinden. I. Dünya Savaşı'nda yaşanmış bir hikayenin uyarlaması olan film çok fazla aksiyon içermemesine rağmen sıkılmadan izleyeceğiniz sürükleyici bir yapıya sahip. Çok fazla görsel efekte sahip olmasa da, film için özel olarak hazırlanmış siperler, mekanlar ve kıyafetler oldukça etkileyici. Filmi orjinal dilinde Türkçe altyazılı olarak izledim ve kesinlikle izlenmesini tavsiye ederim.

IMDB'de ki 8,4 lük puanı kesinlikle hakediyor.
Benim kendi değerlendirmeme göre kişisel puanım 8,0

Image

Kullanıcı avatarı
Bagora
Özel Üye
WoTName: Bagora

Mesaj gönderen Bagora » 24 May 2020, 22:53

çok güzel konu yapmışsın abi eline sağlık yeni gördüm  bende güzel bi savaş filmi bırakayım .
Admiral

film 1. dünya savaşında rus ordusunda görev yapan  Aleksandr Kolchak isimli amiralin beyaz orduya katılıp bolşeviklere karşı mücadelesini anlatıyor , film rus yapımı olmasına rağmen bolşevik devrimine karşı savaşan birini kahraman gibi göstermesi tepkilere yol açmış.

ekstra tarih notu: bahsedilen amiralin soyismi kolçaktan geldiği ve Türk kökenli oldugu iddia edilmektedir , tabi kendini rus olarak görüp Türklere (Osmanlıya ) karşı savaşmış birinin Türk olup olmaması ne kadar önemli sizin bileceğiniz iş ben sadece bilgi olarak verdim
Resim

Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Site Admin
Site Admin
WoTName:

Mesaj gönderen l3oomerangg » 25 May 2020, 02:39

Son zamanlarda çok film izlemediğim için bu konu biraz atıl kaldı. Ama zamanla oluşacak bir liste. Eski izlediğim savaş filmlerini de ekleyerek bir liste oluşturmayı düşünüyorum ileri de. Senin bahsettiğin filme de bir ara göz atacağım bakalım...
Image

Kullanıcı avatarı
Canavarnon
WoTName: Canavarnon

Mesaj gönderen Canavarnon » 02 Tem 2020, 22:47

Resim

"My Way" izlenebilecek en iyi 2. Dünya Savaşı filmlerinden bence. Çinli başarılı bir maraton koşucusu bir genç yarışlarda ünlü bir Japon'un oğlunu geçer fakat hak ettiği ödülü alamaz ve arkadaşlarıyla itiraz eder. İtirazı üzerine zorla askere alınır ve  arkadaşlarıyla birlikte Sovyetlerle savaşmak üzere cepheye götürülür. Buradan sonrasını antlatmayayım eğer anlatırsam duramam, filmi izlemenizin bir anlamı kalmaz  😊.Velhasılkelam eğer izleyecek film bulamadıysanız kesin izleyin. Senaryosu gerçekten yaşanmış.